İşletmenizi güvenle geleceğe taşıyın

2018 yılından beri Konya Büsan Sanayi Sitesi’nde faaliyetini sürdüren Gelişim Solar, yeni logosunu beğeniye sundu. Yenilenen yüzüyle enerji sektöründe emin adımlarla ilerlemeye devam eden Gelişim Solar, sonsuz enerji kaynağı güneşe yatırım yaparak, enerjiyi kazanca dönüştürüyor. Gelişim Tekstil ve Anadolu Gelişim Okulları’nı da bünyesinde bulunduran, Mustafa Akçay ve Vedat Yavuz’un kurucusu olduğu Gelişim Group’a ait olan Gelişim Solar, işletmelerin enerji yatırımlarını temsil ederek müşterilerine yenilikçi, işletmeye özel ve fayda odaklı enerji çözümleri sunarak teknik, ekonomik, finans ve strateji uzmanlığı desteği de veriyor.

Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay, Gelişim Solar’ın çalışmaları hakkında “Paris İklim Anlaşması henüz imzalanmadan önce çevre koruma bilinci ve sorumluluğumuzla group şirketlerimizde enerji tüketimi konusunu projelendirerek gerek karbon salımının azaltılması, gerekse yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda somut adımlar attık. Anadolu Gelişim Okulları ve Gelişim Tekstil İstanbul, Çorlu ve Adıyaman işletmelerimizde güneş panelleri ile yeşil enerji kaynağı kullanıyoruz. Tekstil işletmelerimizde endüstriyel kaynaklı atık suyu artıma tesisimiz aracılığı ile yüzde 100 geri dönüşümlü olarak proseste etkin bir şekilde kullanıyoruz.

İnsan ve çevre odağında oluşturduğumuz sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda bugün ve gelecek için, yaşanılabilir daha iyi bir dünyayı kurmak için üzerimize düşen görevleri yerine getirmekten gurur duyuyoruz” diye konuştu. Sürdürülebilir uygulamalarla geleceği bugünden yakalamak için Gelişim Solar’ı sosyal mecralardan takip edebilir ya da www.gelisimsolar.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.